Regulamin gospodarowania odpadami

Gorzów Wlkp. kwiecień 2024 r.

 

Regulamin gospodarowania odpadami na terenie

Rodzinnego Ogrodu Działkowego „NOWALIJKA”

w Gorzowie Wlkp. ul. Walczaka , Bora Komorowskiego

 

  1. Działkowiec musi utrzymywać należy porządek na swojej działce.
  2. Działka musi być wyposażona w kompostownik . /par.42 Regulaminu RDO/
  3. Odpady przyniesione na działkę takie jak butelki , plastiki itp. po wykorzystaniu powinny zostać zabrane z działki i wrzucone do pojemników w miejscu zamieszkania.
  4. W przypadku dokonywania remontów usuwania drzew iglastych itp. działkowiec powinien wynająć kontener.
  5. Koszt wynajmu kontenera pokrywa dzierżawca działki.
  6. Zarząd może pomóc w zamówieniu kontenerów.
  7. Zarząd Okręgu w najbliższym czasie opracuje regulamin korzystania z  rębaków , które są w posiadaniu 10 ROD-ów na terenie Gorzowa Wlkp.
  8. Uprasza się działkowców o pilnowanie , a w razie potrzeby o utrzymywanie porządku wokół swoich działek . Chodzi o tereny bezpośrednio przyległe do terenów ogródków działkowych /nawet jeśli ROD nie jest ich użytkownikiem /.

 

Zadbajmy aby nasze działki jak i ich otoczenie było utrzymane w czystości .

Ochrona środowiska jest naszym wspólnym celem .

 

Zarząd ROD „NOWALIJKA”

Zarząd ROD Nowalijka spotyka się w pierwszy wtorek każdego miesiąca o godzinach 17.15 - 18.30 w świetlicy działkowej przy ulicy Bora Komorowskiego w Gorzowie Wlkp. Razem z Zarządem w spotkaniach biorą udział Przewodniczący Komisji Statutowych tj. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Zapraszamy członków Rodzinnych Ogrodów Działkowych Nowalijka na spotkania zarządu.
Zarząd ROD informuje wszystkich działkowców, że w Okręgowym Zarządzie PZD w Gorzowie Wlkp. przy ul. Śląskiej 45 są przeprowadzane szkolenia działkowców w zakresie zagospodarowania, uprawy, sadownictwa działek ogrodowych oraz prawa i obowiązki działkowca w przedostatnią sobotę każdego miesiąca. Początek szkolenia o godz. 10.00. Zachęcamy wszystkich do brania udziału w szkoleniach organizowanych przez OZ PZD.

Losowe zdjęcie

18-6-2024. Copyright © 2012 ROD Nowalijka
Pwd by Top 10 poker sites