Stanowisko Prezydium KR PZD ws. cudzoziemców w ROD

Ogrody działkowe cieszą się popularnością nie tylko wśród Polaków, ale także wśród osób innej narodowości, które nasz kraj wybrały na miejsce swojego zamieszkania. W związku z coraz częściej pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi zapytań prawnych związanych z prawem do działki dla cudzoziemców. Prezydium KR PZD wydało w tej sprawie stanowisko w oparciu o powszechnie obowiązujące przepisy prawa, a także ustawy o ROD.

Stanowisko w załączniku.

cudzoziemcy.pdf

Różna interpretacja zasad usuwania drzew na działkach - problemem działkowców

 tree,plant

 

W związku z problemami, na jakie napotykają działkowcy w urzędach przy składaniu wniosków o zgodę na wycinkę drzew z terenu działek w ROD informujemy, iż zgodnie z art. 16 ust. 2 ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych zezwolenie na usunięcie drzew z terenu działki wydawane jest na wniosek działkowca, a z terenu ogólnego ROD – na wniosek zarządu ROD. Ponadto, zgodnie art. 30 ust. 2 ustawy o ROD nasadzenia na terenie działki w ROD stanowią własność działkowca.

 

 

Czytaj więcej: Różna interpretacja zasad usuwania drzew na działkach - problemem działkowców

REGULAMIN ROD

1 października 2015 roku Krajowa Rada PZD uchwaliła regulamin ROD, który wszedł w życie 1 stycznia 2016 roku. Obowiązujący we wszystkich ROD nowy regulamin dostępny jest w załączniku.

 REGULAMIN ROD uchwalony 1 października 2015 roku

 Wersja PDF - pobierz tutaj

 

 

Czytaj więcej: REGULAMIN ROD

STATUT PZD

 

9 września 2015r. w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) zarejestrowany został statut PZD uchwalony 2 lipca br. przez XII Krajowy Zjazd Delegatów PZD (STATUT dostępny tutaj) Tym samym spełniono obowiązek wynikający z art. 68 ustawy o ROD, a więc uchwalono - w terminie 18 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy - nowy statut na zasadach określonych w dotychczasowym statucie, a także zarejestrowano go w KRS (zobacz dokument).

Losowe zdjęcie

25-7-2024. Copyright © 2012 ROD Nowalijka
Pwd by Top 10 poker sites